.::Poezi::..

Poezia sht ditari i nj krijese t detit q jeton mbi tok, me dshirn pr t   fluturuar n ajr.

Nj ast malli ...
Sa shum mall, sa dshprim, sa vuajtje, sa shum dashuri ndjej pr ty sonte, n kt nat e Dashura Ime
Sonte ndrrat dhe kujtimet per ty i kam ktu grumbulluar n shpirtin tim n zemren time t perlotur. M beso ndihem e vetem n kt bot t madhe e humbur si nj e huaj, ku n errsiren e harruar dhe e hidhur n nje qoshe pa skaj. Mes ndrrash q dikur i pata, q jeta m'i ka ofruar njher kur isha me ty, e ndjej veten t dshiruar pr pak qaste, e pr pak ngrotsi, e pr shum dashuri, tani n zemren time mbretron acari q m ngriu zemren, e bri akull! Sonte shoh nj dor q s'm bindet, shoh dy sy q t kerkojn, ty i dashuri im dhe ndjej nj zemr q ndoshta s'm prket mua, ndjej dashuri q m prbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe do qeliz t qenies sime. Ti ndoshta imagjinon do t thot t duash dikend n heshtje, n kt largsi t mallkuar, t mendosh dhe t kalosh ditt prgjysm.
T jetosh do ast kur nj pjes e qenies tnde jeton larg dhe aq m keq kur e di q s't prket aspak. E 'rndsi ka pr mua, ve ekzistencs tnde. Vetem njher t jem me ty t qendroja nj minut, ather e kisha lutur zotin q t vjen dhe le t m merr n at botn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa or e dit m ikin duke t menduar ty, netve prpilitem dhe ndjej shtrngimin n zemr lott m rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, ather lott teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon do gj n shpirtin tim, m ngacmon fantazin. Ngado q po i hedhi syt m duket se t shoh, shoh at buzqeshjen tnde magjepsse ato buz t mbla, ata sy t shkruar. Ngado q e hedh dorn t parfytyroj se t prek. I prek ato flok tua , at trup t bukur mendoj se jam e ulur mbi prehrin tnd dhe ngadal m perkdhel. 'ti bj tani shpirtit q t do pran dhe s't ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE T MA MARRESH KT SHPIRT Q T MOS VUAJ M 'ti bj zemrs q brenda saj qndron vetm ti? Ti q je e vetmja rrnj e mbijetess s saj! 'ti bj syve q ndjejn mall e duan t t'shohin dhe derdhin vetm lot pa ndal! 'ti bj vetes sime q sht dashuruar marrzist pas teje? Jam un q t thrras me z te shurdhr dhe vuaj brenda vetes kt dashuri. T DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do t mbetem pas teje prgjithmon. Dhe nse kam ln dika tek ti, nj ndjenj t vogel dashurie apo respekti, t lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Un do t dua deri n prjetsi vetm ty dhe kt fjal do ta mbylli brenda n shpirtin dhe kurr s'do ta tradhtoj veten time. Ns do t m marr malli pr ty do ta gjej, ta shuaj n skutat e kujtimeve t mija q i ruaj t pastra.RED ROSE

I wish to be a red rose
To grow in somebody's hand
Being take care and loved
Only by that man

I want him to be the leader
Of my soul and my heart
And me to be his garden angel
So we'll never be apart

The smell of my body
I will spread only on him
Even when he goes to sleep
To be the smell of his dream

When the bell of death rings
I want to die happy in his hands
Because I was loved by that man
Until the end.


LOVE

Never say you love me
If you really dont care
Never talk about feelings
If they arent really there
Never hold my hand
If youre going to break my heart
Never say you going to
If you dont plan to start
Never look into my eyes
If all you do is lie
Never say hello
If you really mean goodbye
If you really mean forever
Then say that you will try
Never say forever,
Cause it forever makes me cryTY!

Nese ti je nje lule e kuqe
me nje er te kendshme
at'her lejoje diken qe
ta shijon aromen tende.

Nese ti je engjull qe
fluturon ne qiell
ndihmoj dikuj qe
ta di per nder

Nese ty te dashuron
dikushme zemer
mos ja the zemren
se edhe veten e helmon

Nese ti mendon per mua
vetem nje here
une do mendoj per
ty 100 here..(F)


NJI FJAL

Nje fjal po ta them
me zemer e shpirt
Pa ty n'jeten time
dita nuk ka drit

Endrreat e mia me
ty du me i nda
se veq ti je ne ket bote
tjeter per mua ska ....
Dua te jem nje lot
te lindi ne syt e tu
te jetoj ne faqen tende
te vdes ne buzet tua1+1=2 tw dua vetem ty
5+5=10 te dua per jet
10-2=8me tranove shpiti
jem ti mua krejt

minus zbritje ose pjestim
vetem ty te dua shpirti im
!!


Dshiroja

Dshiroja do dit t t shihja

Dshiroja natn me ty ta kaloj

Dshiroja t t prqafoj dhe

t shetis me ty deri n horizont...Dshiroja t m flasish kur je heshtur

Dshiroja t ndjej at q ndjen ti

Dshiroja t t shikoj n sy dhe

t t tregoj q m nevojitet afrsija jote...!
...dhe pranvera erdhi...
Npr ftyra tona rrshqiti nji gzim
dhe ndr zemra tona ngrehi nj fole,
e njjet e bukur, e nj jet e re,
me dshira t shumta po buzqesh n lulzim.

...dhe dallndysha erdhi...
si shpirti n'ekstaz, n hovin e shejt shtri;
me qielln rroket, me diellin puthet,
dridhen kraht n hare - mandej posht vrsulet
t'u dhurue n cicrim prshndetje nj mij.

...triumfon bylbyli...
kangtar plot magji n gemb t trandafiles,
n nj tempo t marr prkdheljet po shfre
e kanga kumbuese, kang' e tij pa fre,
asht si kang Orfeji ndr telat e lyrs.

...dhe vesa shklqen...
n nj pik t'argjant pasqyrohet jeta
trheqse si andrra dhe si vijzatimi
ndr ort e hyjzimit, kur shprthen agimi
e rrezet e arta rrshqasin ndr fleta.

... dhe pranvera erdhi...
Npr ftyra tona rrshqiti nj gzim
dhe ndr zemra tona ngrehi nj fole
e nj jet e bukur, e nj jet e re
me dshira t shumta po buzqesh n lulzim
HEART

That breathes the sun
My precious love
You are the one
You won my heart
And you are not done
This endless love
Has just begun
You send your light
From far away
To help me through my
Lonely days
Even though we are
Far apart
Ikeep our love
Locked in my heart


NEVER SAY FOREVER

There is no such thing
You never know when things will end
or what tomorrow brings
Promise me instead,
something that is real,
always look me in the eye
and tell me how you feel,
Promise to cherish each moment
love me one second at a time
Cause forever doesn't last
and without it i'll be fine
don't make me empty promises,
don't lie and make me cry,
cause when forever ends
that should mark the end of time!

 
 

WILL YOU EVER...

 
Will you ever be that guy,
That I want you to be?
Will you ever say that words,
So I know that you love me?
Will you ever take the chance,
To try to make me smile?
Will you ever show me the world,
So I can be alive?
Will you ever tell me,
The things I want to hear?
Cause I will do all that,
To keep you, I promise I swear&

 
 
   

Eigene Webseite von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!