Ti je lule qe t takova ti je engjell qe te endrrovaa ti je gjithqka ne ket jetttt qka te shkruaj esht e vertet!!! nese me don muaaaa edhe un ty te duaaaaaaa nese te urrej un ty me urrej edhe ti mua por nese un vdes jeto jeten pa mua dhe mos harro se nje engjuell te ka dashuruaaaaaaaa???? mos vuaj kot por duaje ate qe per ty derdh lot Kur te ndihehs vetem dhe te mos kesh qetesi vere doren ne zemer per mua pak mendo ulu prane dritares dhe henen shiko ateher une nga larg do et ndiej se vertet me do ateher tek dritarja do vrapoj ngre koken dhe henen shikoj dhe atje larg ne qiell ne largesi do te bashkohen shikimet tona plot dashuri te dua te pres ,pa ty zdo te vdes me yjzit e nates ty te pershendes kujto eren e malit kujto eren e lehttt kujto zemren time qe te don per jet T dua pa mas T dua pa mbarim T dua m shum Se sa shpirtin tim T dua ,t dua Pr ty do t vdes Por ti a m don mua? Prgjigje po t pres? Bindu ndjenjs q kam pr Ty.... me shiqim m lmon sikur m prgdhel dhe do her si t jet hera e par une do her mendoj se do ndalt prej qetsis s pastr do zhduket dshiroj..!!! t mos ndalt,ti m je n gjak... m duhesh n kt moment kur nuk ndihem mir t jesh pran meje edhe pse je larg afro shpirtin nga un S'kam besuar se m ik si era S'kam menduar t jetoj pa ty S'besoj se erdhi pranvera Derisa s'pushojn t lotojn kta sy N do hap n do vend dhe N gjum m bie ndrmend Kur flej M duket t kam pran Kur qeshi m duket m shikon Kur qaj m duket m pajton Eja pran meje Edhe n vdeksha Nuk do t harroj ne zemer te kam nes xemer te rua sa te jet jeta per ty do te vuaj... te dua te pres pa ty sdo te vdes atje te nje lum ku ka lule shum kur te jesh ne gjum vi te puthi unnn banu reale me thuaj te verteten a me don mua apo dikend tjeter??? te dua te dua deri sa te vdes edhe kur te vdes ne at bot te pres!! e dua dashurin dhe me don mua por at qe e dua nuk me don mua!!! luja e jote me esht thaa per kujtim ti qe ma dhaa un me lot po e ujiss emrin tend e peshperis me dor po te shkruaj me zemer po vuaj pse je larg meje me le te vetmuar sa dit i merzitur e sa net i qet shkruaj zemres sime se te don per jettt nje zog ne qiell qe po flutron fatin tim po e kerkon fatin ti te pa shpres ku je ti mos mle te vdess Cfar zemr pate q kt t ma bsh mua besn nuk e mbajte por prsri t dua. e kam nje deshir ooooooohhhh sa esht e thjesht me te puth nje her tjeter skisha desht?? ne zemer te kam ne zemer te ruaj edhe pse je larg per ty shum po vuaj a dot vie dita qe te vish te un te te them te dua te dua te dua shummmmmmmmmmmmmmmm me sy te shiqova me zemer te dashurova tyyyy kur te takova sapak nuk gabovaaaaaa??? Une jetoj se te dua shum, syt etu te kalter i shoh edhe ne gjum, jeten do ta jap per tenden dashuri, ne varr te me pyesin do te flas vetem per ty. Mos kerko fjal, mos me thirr ne emer, mos me shiko ne sy kur me vrave ne zemer.Mos thuaj gabova, mos mashtro veten, se njerzit gabojn por jo si ti tan jeten Kam nje zjarr ne shpirt, kam nje zjarr ne zemer, kam nje lot ne sy, se te dua vetem ty! Dora me dridhet, nuk mundem te shkruaj, te dua shpirti im dhe per ty po vuaj. Ti fali syt nese i shikon, ti fali duart nese ti i shtrengon, ta fali shpirtin nese ti me perqafon, ta fali zemren nese ti me don Nese ke dhemje qe nuk mundet askush ta sheroj, ateher dije se zemra te mungon, per her te par kur te kam taku zemren ti ma ke dhuru dhe pergjithmon do ta ruaj. E dashur nje dite kur te qohesh ne mengjes mos laj syt me lot, dikush do te tregoj qe sjam me ne ket bot, ti mos pyet si vdiqka, pyet si jetova, pyet si me shkuan ditet qe pa ty i kalova. Sa bukur qesh, sa bukur shiqon, te dua per jet sa nuk beson, qka me shkru qka me te than kur zemra ime veq ty te don. Nese ti je yll, rezze e drit do te behem nga dielii si sigjet, drejt teje te leshohem, nese je oqean, do te jem val e nxet, te vij ne gjitin tend e te rri per jet. A te flet dikush me embel se un? A te fal dikush lumturi ma shum? A te mungon sonte perqafimi im? A mundet dikush ta zen vendin tim?. Nese me len e dashur lem kur te bien shi, keshtu qe nuk i sheh lotet qe pikojn per ty dikush me thirri ne emer, koken pas e ktheva, por spash njeri, ishte vetem hija jote e bukur qe ngacmonte shpirtin tim te vrar, mos shperthe ne vaj, se ti vet ishe shkaktar i saj, me ler te qet se ste kam faj. Beje o zot te rrjedhi qielli, mos te duket sod as djelli, mos te duken lotet ne sy, qe sod po qaj prap per ty. Nuk i besova veshve, nuk besova ne vete, kur me gojen tende me thave se te dua.Ma mire eshte te vdes e ti mbylli keta sy, se te jetoj ne ket bot e pergjithmon pa ty. Mos shiko shkrimin, por ruaje kujtimin, Nese un vdes kujtimi ty te mbet. Te dua me zemer e jo per interes, per ter jeten time deri sa te vdes. Nese un vdes do te me mbuloj dheu i zi, mbi varrin tim do te shkruash te kam dasht vetem ty, thiken e duroj, plumbat i pranoj, por ndarjen nga ti as kurr se kujtoj. Ne zemren te nde te qet do te gjesh nje flet, qe ne te shkruan te dua per jet, nese nuk beson shiko ne syt e mi Meso se qka eshte fjala dashuri. E rende eshte vetmia, e keqe eshte tradhtia, ate qe dashuron kurr mos e tradhto, se dashuria e vertet nuk eshte edhe e leht. Sa her duhet me te tregu, sa her duhet me te shkru, sa her duhet letra me te dergu qe perveq teje tjeter nuk du. Shum larg te kam me kilometra, por ne zemer as me milimetra, asgje nuk dua ne ket jet vetem te jem afer teje. Ti je shpres ti je gezim, ti je shpres e shpirtit tim, te kam hene, te kam drit, te kam zemer, te kam shpirt, mbes me shpres e pa durim qe te behesh fati im

   

Eigene Webseite von Beepworld
 
Verantwortlich für den Inhalt dieser Seite ist ausschließlich der
Autor dieser Homepage, kontaktierbar über dieses Formular!